Genetika a vypadávání vlasů

Vypadávají vám vlasy více, než se zdá být normální? Bojíte se, že ráno po probuzení nebudete mít na hlavě téměř nic? Neumíte si poradit s touto problematikou, ale přesto se velmi trápíte? Důvodů i řešení tohoto problému může být hned několik. V první řadě nepanikařte kvůli dalšímu vypadávaní vlasů. Je všeobecně známo, že běžnému, zdravému člověku vypadne během dne více než sto vlasů. Toto číslo se pokládá za normální a není se čeho bát. V případě, že jste si jisti, že vaše denní číslo je mnohem vyšší a trvá to téměř odnepaměti, myslete na to, že i genetika a vypadávání vlasů má mnoho společného.

 

Dědičnost a vypadávání vlasů

V zásadě platí – pokud má celé vaše rodinné pokolení problémy s řídkými vlasy, nečekejte, že právě vy budete mít hustou kštici. Pro ty, co mají rádi odborné výrazy, jde konkrétně o androgenní alopecii, tedy o vypadávání vlasů způsobené genetikou, ale i stárnutím a hormonálními změnami.

 

Genetika vypadávání vlasů

Pokud trpíte tímto problémem, měli byste vědět, že vypadávání vlasů se jinak projevuje u mužů a jinak u žen.

 

U mužů

 

U mužů vypadávání vlasů způsobené genetikou začíná především vpředu a na temeni hlavy, kde začínáme pozorovat první prosvítání vlasové pokožky. V této rané fázi je však možné problém v dostatečné míře a včas podchytit kvalitními přípravky proti vypadávání vlasů a DHT inhibitory. Čím později začneme problém řešit a dovolíme, aby se dostal do vyššího stadia, tím delší a finančně i časově náročnější je léčba a proces pokud se naše vlasy mají vrátit do původního stavu. Při pokročilém stádiu pleše to může trvat roky, pokud je vůbec reálné, zda se vlasy kompletně obnoví.

 

U žen

Ženy se musí smířit s tím, že jim budou vlasy řídnout po celé hlavě. Nejčastěji je vypadávání vlasů u žen patrné řídnutím vlasů v oblasti vlasové stezky, která se tak viditelně rozšiřuje. Stejně jako u mužů, čím dříve problém začneme řešit, tím více času a peněz ušetříme při samotné léčbě. Řídké vlasy a jemné prosvítávání pokožky hlavy dokážeme kamuflovat a kosmeticky překrýt kvalitním zahušťovačem vlasů. Zahušťovač vlasů – vhodný jako dočasné řešení, než se dostaví první výsledky léčby vypadávání vlasů.

 

Pokud jste si jisti, že genetika s vašim vypadáváním vlasů nemá nic společného, ​​ale vlasy vám začaly vypadávat znenadání, poraďte se o dalších krocích s vaším lékařem. Tuto situaci nepodceňujte, nikdy nevíte, zda nejde o vážné onemocnění.

 

Příčiny vypadávání vlasů

Určitě víte a tušíte, že příčin zmíněného problému je mnoho. Pokud jste například překonali vážnou nemoc, při které bylo nutno brát léky oslabující imunitní systém či různé tělesné orgány, je více než pravděpodobné, že se to odrazí i na zdraví vašich vlasů. Netřeba však zoufat, v dnešním moderním světě je velké množství preparátů, které vám efektivně pomohou vyřešit tento problém, pokud se včas podchytí.

 

Existuje spousta dalších důkazů a případů, že nejen genetika a vypadávání vlasů jde ruku v ruce. Oslabenou korunu krásy můžete mít i po těhotenství či endokrinních a autoimunitních poruchách.

 

 

2 komentáře: „Genetika a vypadávání vlasů

 • 4. dubna 2017 (17:44)
  Permalink

  Jo, je to pravda. V naší rodině máme téměř všichni řídké vlasy. I když některé přípravky tento stav vědí mírně zlepšit, genetika nepustí.

  Reagovat
 • 1. července 2017 (17:15)
  Permalink

  Já mám také geneticky podmíněné nepříliš husté vlasy vlasy, ale správnou péčí se to dá zlepšit.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *