Účesy pro řídké vlasy

Účesy měly odpradávna významnou úlohu ve společenském životě. Ve středověku nosili muži i ženy dlouhé vlasy a krátké účesy krášlili jen zločince, zbičované prostitutky a čarodějnice. V 18. století si nechávala narůst dlouhé vlasy jen vyšší vrstva a kratší účesy volili poddaní jako symbol podřadnosti.

V oných dobách obvykle nikdo neřešil účesy pro řídké vlasy. Průsvítající pokožka na hlavě – to je strašidlo každé moderní ženy i muže. Silnější polovička svůj úděl radikálně vyřeší – oholí si hlavu. Tenhle typ „účesu“ bohužel (nebo bohudík :)) něžné pohlaví zvolit nemůže. S holou hlavou se málokterá žena cítí přitažlivá.

Dokonalý účes se dá stvořit i s jemnými vlasy. Účesy pro řídké vlasy jsou složitější a úprava trvá déle. Navíc se řídké vlasy rychle mastí, plihnou a ztrácejí svůj objem. Jemným vlasům musíme poskytnout zvláštní péči, vhodný střih a styling.

Ženy se často ptají, proč zrovna ony mají tak jemné vlasy. Jak je to možné? Přirozeně tady svou úlohu hraje dědičný faktor, stav organismu (deprese, stav hormonů, věk a různé nemoci) a v neposlední řadě vliv životního prostředí.

Jaký typ účesu zvolit, aby nám neprosvítala kůže, když máme vlasy jako pavučinky?

Rada číslo jedna proti padání vlasů – vyvarujte se barvení, nedávejte si trvalou a melír. Pro řídké vlasy jsou tyto chemické zákroky naprosto nevhodné, přestože by jste měla dokonalý účes. Používejte nesilikonovou jemnou kosmetiku a šetrně si česejte vlasy – po umytí hlavy si ji nedrhněte froté ručníkem, ale jemně je „vyždímejte“, nechte volně uschnout nebo prosušte fénem (ovšem pozor na teplotu, čím vyšší teplotě vlasy vystavíte, tím snáze je můžete poškodit).

Rada číslo dvě proti padání vlasů– optimální délka pro řídké vlasy je po bradu nebo ušní lalůčky. Culíky a copy jsou velmi nevhodné, silné stažení vlasů může zapříčinit oslabení vlasového folikulu a následně vypadávání vlasů. Odborníci doporučují volně rozpuštěné vlasy a střih, který vlasy provzdušní a opticky nadzvedne.

Obáváte se, že účesy pro řídké vlasy neexistují? Nemějte obavy, vše je možné. Důležité je vlasy sestříhat na temeni hlavy tak, aby vznikl objem. V žádném případě si řídké vlasy nestříhejte sami a nesvěřujte se do rukou kamarádkám – jen odborníkům, kteří pracují s řídkými vlasy a budou vědět, jak je zastřihnout tak, aby vám dodali objem.

Ženy touží být elegantní, krásné a dokonalé. Nelze se divit, že věnují velkou pozornost svým vlasům. Štíhlá postava, pěkná tvář, ale vše kazí velmi jemné vlasy. Co teď? Existují vůbec účesy pro jemné vlasy? Kadeřníci se usmívají a radostně pokyvují hlavami. Ano – i žena s jemnými vlasy může být velmi přitažlivá. Je mnoho možností, jak vyzrát na jemné a nepoddajné vlasy.

Pokud Vám narostly jemné vlasy, musíte se rozloučit se kšticí do půl pasu nebo se střihem na ježka. Tudy cesta nevede. Dlouhé a současně jemné vlasy nevypadají dobře, tato délka ani prostě nesvědčí. Příliš krátké vlasy se nedají „načechrat“, proto volíme délku po ušní lalůčky nebo po bradu. Pokud sledujete módní trendy, tak jste si zajisté všimli, že krátké střihy se nosí každou sezónu.

Účesy pro jemné vlasy

Kadeřníci doporučují stupňovité střihy, které lépe udrží vytvořený účes. Není na škodu ani ofina, která podtrhne celkový dojem. Rozhodně není vhodné mikádo, neboť tento účes si vyžaduje objem, jinak není efektní. V dobách dávno minulých se doporučovala trvalá ondulace, ale pro jemné vlasy to byl brutální zásah, který je ještě více oslabil. Vlasy zatížené nešetrnou trvalou zkrepatěly a zeslábly. A navíc – jakmile vlasy začínají odrůstat, u kořínků jsou zplihlé a u konečků košaté. Celkový dojem – musíte uznat – je opravdu velice rozpačitý.

Pokud volíme trvalou ondulaci, tak jedině šetrnou a volnější. Mezi efektní účesy pro jemné vlasy patří tzv. „do podkovy“ vystřihaný týl, přestože již tak trochu vychází z módy. Buď jak buď, vždy se objeví nějaká vhodná kreace pro jemné vlasy. Nesmíme opomenout vhodnou kosmetiku, šampony by měly obsahovat keratin a elastin, které vlasy vyživí. Vlasům přidá objem i vhodný gel, šetrná barva, která nezpůsobuje padání vlasů, nebo kvalitní lak na vlasy a „zpětné kartáčování“.

Naše doporučení – HAIRFOR2 profesionální zahušťovač vlasů pro muže a ženy s řídkými a jemnými vlasy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *