Suché vlasy

Tak jako mastné, tak i suché vlasy mají velké zastoupení na stupnici problémů, které souvisí s naším tělem. Ani jedno, ani druhé, pochopitelně, není dobré a člověk se vždy snaží, jak jen může, aby tyto problémy zmírnil nebo zcela vyřešil. Nic nejde však samo od sebe, proto musíme dodržovat jednotlivé postupy, které nám mohou zajistit zlepšení vzhledu našich suchých vlasů.

Přestože vaše vlasy s největší pravděpodobností vypadají i po třech dnech stále dobře, někteří mají přehnanou potřebu mýt si je příliš často, i když mastné nejsou. Uvědomte si, že i kvůli tomu ztrácejí své přirozené prostředí a maz, který si tak či tak vyprodukovaly velmi těžko. Nezapomínejte, že vlasy je třeba mýt až tehdy, když to opravdu potřebují!

Suché vlasySpousta lidí zbožňuje horkou koupel, proč taky ne? Velké NE právě pro to, že horká voda vašim vlasům absolutně neprospívá. Důvodem je, že působí na pokožku hlavy velmi agresivně. Proto pokud se chcete zbavit svých problémů, myjte si vlasy, alespoň ve vlažné vodě. Pokud si na konci mytí opláchnete hlavu studenou vodou, můžete se těšit na lesk, který byste při „vařící“ vodě nikdy nezažili!

Taktéž suché vlasy potřebují rozmazlovat prostřednictvím kvalitních produktů. Není nutné za jeden vlasový produkt zaplatit ohromné peníze. Jde především o nalezení si sortimentu vlasových produktů, které budou vyhovovat přesně vám! Každá vlasová struktura je totiž jiná, proto vám nemusí zaručeně zabrat to, co kamarádce, i když má podobný typ vlasů.

Pokud chcete, aby vaše vlasy byly hebké, naučte se dávat masky na vlasy alespoň jedenkrát týdně. Různé zábaly na suché vlasy se dají koupit, ale pro kreativnější duše je zde i volba vlastní výroby podle různých receptů. K vytvoření vám většinou budou stačit pouze suroviny, které máte běžně doma, proto půjde výslovně o masky přírodního charakteru, což ocení především vaše vlasy.

2 komentáře: „Suché vlasy

 • 1. září 2015 (9:53)
  Permalink

  Vaše masky jsem vyzkoušela a vážně fungují. Používám je pravidelně a střídám je. Používám také šampón a kondicionér od Nanogenu. Moje vlasy jsou opravdu objemnější, lesklejší a konečky se už tak netřepí. Jsme nadšená 🙂

  Reagovat
 • 21. srpna 2017 (14:35)
  Permalink

  Také postupně testuji masky, které jste zveřejnili na tomto webu, a některé opravdu pomáhají.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *