Roční období a vypadávání vlasů

Všimli jste si, že v jistý čas roku vám vlasy vypadávají více a v jiném zase méně? Dlouho jste přemýšleli nad tím, čím to může být způsobeno a připisovali jste to například špatnému zdravotnímu stavu? Samozřejmě, i samotné zdraví má na vlasy velký vliv a zdravá výživa dokáže s vlasy doslova zázraky. Nicméně stále to není jediný aspekt, který ovlivňuje kvalitu vaší hřívy. Mnozí jistě tuší, že i roční období a vypadávání vlasů spolu úzce souvisí.

Roční období a vypadávání vlasůNa první pohled může být docela hrůzostrašné, když doslova z jednoho dne na druhý si z vlasů vyberete celý chomáč. Nemusíte se toho však obávat. Je obecným faktem, že přes zimní období vypadne z vaší hlavy mnohem větší počet vlasů než v letních měsících. Uvědomte si, že vypadávání vlasů je zcela přirozený a potřebný koloběh našeho těla. Pokud vám tedy vypadává 50 až 100 vlasů za den, stále se nacházíte v normě a není třeba se ničeho obávat.

leto_padani_vlasu

Zajímá vás proč právě roční období a vypadávání vlasů spolu souvisí? Odpověď je jednoduchá! Naše vlasy mají rády přirozenou dávku denního světla, protože díky němu naše tělo produkuje dostatek melatoninu, který ovlivňuje právě naši pokožku hlavy. Jelikož zimní měsíce nepřekypují dostatečným denním světlem, v našem těle se nachází méně vitaminu D a právě to může způsobit již zmíněné sezónní vypadávání vlasů.

Dalším faktorem ovlivňujícím tento fakt, jsou nepříznivé povětrnostní podmínky. Právě vítr může mít za příčinu roztřepené konečky či slabé kořínky. Pokud se chcete chránit před silným větrem, doporučujeme vlasy chránit šátkem vždy, když jdete z domu.

Ani tento problém však není neřešitelný! Máte-li pocit, že padání vlasů začalo být ve vašem případě extrémně velké, vsaďte na přírodní léky a vitamíny na vlasy, které najdete v každé lékárně popřípadě přírodní masky, které si sami můžete snadno a jednoduše vyrobit v pohodlí vašeho domova.

Pokud chcete být pečliví k vlasům i během běžného dne, máme pro vás dalších pár tipů, které vám mohou dopomoci k bohatým a hustým vlasům. Mezi ně patří jako samozřejmost masírování vlasové pokožky, vyhýbání se každodennímu stresu a vlasovým produktům jako jsou tužidla, gely a podobně. Stejně ani trvalá, melíry a podobné vlasové úpravy nejsou nejlepšími přáteli vaší hlavy. Při dodržování různých rad a vynechání jistých věcí, které vám škodí, vás roční období a vypadávání vlasů nemusí vůbec tragicky postihnout.

3 komentáře: „Roční období a vypadávání vlasů

 • 30. září 2015 (8:02)
  Permalink

  Na podzim a v zime mi padaji vlasy nejvic. Ja to resim vitaminy pro vlasy od Toppiku a padani je mnohem mirnejsi. Nemusim ani pouzivat satek nebo neco 😉

  Reagovat
 • 13. ledna 2017 (19:32)
  Permalink

  Me v zime zacinam z toho byt v pr….takovou kstici v lete a red kulovy az takovy problem jsem nikdy nemela 🙁

  Reagovat
 • 10. března 2017 (21:19)
  Permalink

  Mně nejvíce padají vlasy na podzim. V zimě se to upraví a na jaře začnou padat znovu. Tehdy musím brát více vitaminových doplňků například zinek či vitamín E.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *