Řídké vlasy

„Člověk si obvykle denně upravuje své vlasy. Proč ne také své srdce?“, ptá se jedno čínské přísloví. Protože vlasy jsou naše výrazná okrasa těla a srdce lidé mnohdy z morálního hlediska neřeší.

Jsem jaký jsem.
Řídké vlasy – noční můra mužů a hlavně žen.
Jak si s tím poradit jen?

Ano – chudáci muži – plešatí, ale to se bere jako norma. Genetický faktor – mají hold smůlu a ženám to obvykle nevadí. Móda holých lebek mnohé vyřešila. Ovšem žena s řídkými vlasy je vyřízená. Kdo se otočí za mastnou kšticí a prosvitající pokožkou na hlavě? Nikdo – maximálně nějaký posměváček. Řídké vlasy stresují dívky již v pubertálním věku, což je už samo o sobě náročné období i bez problému s vypadáváním vlasů.

Celosvětové statistiky uvádí, že ženám řídnou vlasy stále častěji. Řídnutí vlasů ve většině případech ohlašuje poruchu v organismu. Stresová zátěž bývá častou příčinou, ale původce hledáme i u vážných chorob.

Denně ztrácíme kolem stovky vlasů, což je přirozené. Pokud ovšem po dobu čtyř týdnů nám stále zůstávají na hřebenech chomáče vlasů – něco je v nepořádku. To nemluvě o polštářích zavátých vypadaným porostem. Tady bliká výstražné světlo – řídké vlasy, a obava je na místě.

Příčiny řídnutí vlasů

Často se ženy ptají zda i diety mohou způsobit úbytek vlasů. Ano, drastické diety mohou být příčinou řídnutí vlasů. „Pro zdravé vlasy je potřebný hlavně dostatek vitamínů B6 a B12, C, E, stejně jako i minerální látky vápník, magnézium, draslík, zinek, mangan, měď, železo a aminokyseliny,“ dozvídáme se od odborníků. Vlasy obvykle nevypadávají na jednom místě, ale ztrácí se rovnoměrně.

Kdo má řídké vlasy měl by si je šetřit a omezit melírovaní, zesvětlovaní, barvení a už vůbec se nedoporučuje trvalá. Měli byste raději zamířit k dermatovenerologovi, který určí možnou příčinu vypadávání vlasů. Vyšetří vám krev a moč. Doporučí vyvarovat se stresu a určí speciální minerály – železo, selen a další. Je dokázáno, že vitamín A snižuje riziko řídnutí vlasů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *