Péče o vlasy

Péče o vlasyZkoušíte různé masky pro růst vlasů, myjete si více vlasy, než je zdravé a neprojde minuta, kdy byste si na ně nešáhli? To, že chcete o sebe dbát a co nejvíc pečovat o své vlasy je chvályhodné. Je však třeba rozeznat, co je pro vaše vlasy vhodné a co je již přehnané a navíc škodlivé.

Základní pravidlo: méně je někdy více. To se týká i péče o vlasy. Nemíchejte si různé domácí balzámy vlasů každý jeden den a nemarněte před zrcadlem hodiny kvůli dokonalé a náročné úpravě. Vy tyto činnosti nazýváte péči, my trápení pro vaše vlasy.

V první řadě se zaměřte na pár základních otázek. Jaký typ vlasů máte? Jsou převážně suché, mastné nebo lámavé? Barvíte si vaše vlasy? Jak často a čím si barvíte vlasy? Jaké rodinné predispozice máte? Co chcete na nich změnit a jakých výsledků dosáhnout?

Teprve když si položíte tyto základní otázky, můžete přemýšlet nad tím, jaká preventivní opatření uděláte, aby vaše péče o vlasy byla dokonalá. Máte-li mastné vlasy, nedělejte si zbytečně z domácích surovin masku, která má pomoci suchým vlasům. Přečtěte si pozorně, co se na co používá a podle toho i jednejte.

Péče o vlasyNečešte si vlasy dvě hodiny jen kvůli tomu, že jste v jedné relaci slyšeli, jak je to dobré. Přečtěte si místo toho rady odborníků a recenze uživatelů, co na konkrétní problematiku říkají.

V zásadě platí, co vyhovuje jinému, nemusí vyhovovat vám. Právě proto je dobré přečíst si názory několika lidí. Co vám však řekne každá žena – čím méně chemických látek budete používat na vaši krásnou hřívu, tím lépe. Je přitom jedno, jestli je řeč o laku a barvách na vlasy, špatně zvoleného šamponu nebo nebezpečných fénů a žehličkách.

Chraňte si vlasy před sluncem

Víme, že nadměrné vystavování pokožky slunečním paprskům je pro ni nebezpečné. Proto ji chráníme a používáme krémy na opalování. Ale co naše vlasy? Dlouhodobé vystavení slunečnímu ultrafialovému A a B (UVA a UVB) záření může poškodit vaše vlasy od jejich kutikuly do jejich vnitřní struktury. Pokud máte v plánu trávit čas na slunci, je důležité chránit nejen vaši pokožku, ale i vlasy před jeho škodlivými účinky. Noste klobouky a jiné pokrývky hlavy a používejte vlasovou kosmetiku s ochranným faktorem, který poskytne vlasům ochranu před vysušením a poškozením a zároveň vašim vlasům přidá lesk a hydrataci.

Nepoužívejte tepelné nástroje na vlasy

Asi všichni dobře víme, že žehličky, fény, kulmy poškozují svým teplem naše vlasy, ale jen málokdo se jich dokáže vzdát. Pokud se zúčastníte společenské akce, jako je svatba nebo ples, je pochopitelné, že sáhnete po takovéto úpravě vlasů. Každodenní zatěžování vlasů teplem si však rozmyslete. Udělají vám krásný účes za několik minut, ale následky mohou přetrvávat i několik let. Pokud si chcete vykouzlit vlny, používejte alternativní řešení, jako jsou copy, pěnové natáčky, natočení vlasů do kapesníků či ponožek.

Buďte ke svým vlasům laskaví

Zbytečně je nezatěžujte lakem na vlasy, gelem, tužidlem. Ty vlasy poškozují. Také zapomeňte na příliš upevněný cop, který může způsobit oslabení vlasů a jejich následné padání. Dejte vlasům na pár dní přestávku od všech kosmetických přípravků. Jen si je umyjte jemným šamponem a nechte je volně uschnout bez žádných dalších kosmetických zásahů.

Nespěte s rozpuštěnými vlasy

Před tím než půjdete do postele, rozčešte si vlasy a zbavte je všech uzlů a spletí, které se ve vlasech nahromadily během dne. Po rozčesání si vlasy svažte do volného copu, abyste zabránili jejich zamotání a poškození, zatímco budete spát.

Zastřihávejte si pravidelně konečky

Nejlepší způsob, jak se zbavit roztřepených konečků, je jejich zastřihávání. Stačí jen pár centimetrů a vaše vlasy budou vypadat zdravěji.

Péče o vlasy je náročná, proto si své vlasy hýčkejte přírodou a volte kvalitní vlasové přípravky!

1 komentář: „Péče o vlasy

  • 4. srpna 2015 (12:07)
    Permalink

    Děkuji za článek, našla jsem dobré rady, které vyzkouším 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *