Padání vlasů u žen

Od nepaměti se vlasům přisuzuje určitá symbolika. Řekové vlasy pokládali za sídlo života a obyvatelé Nové Guineje dodnes věří, že ve vlasovém porostu sídlí duchové jejich předků.

Zvířatům slouží ochlupení k regulaci teploty, ale k čemu vlasová pokrývka slouží nám? Proč se toliko věnujeme padání vlasů u žen? Vlasy nás hřejí a chrání před účinkem slunečního záření, ale hlavně plní funkci estetickou. Svůdné účesy přitahují naše protějšky. Účesem vyjadřujeme svůj životní názor a prezentujeme společenskou příslušnost.

Vlasy k životu nepotřebujeme a přesto uroníme slzu nad každým vypadlým vlasem. Zejména ženy, které jsou vypadáváním vlasů po psychické stránce tížené mnohem více než muži.

Internet je zaplaven diskusemi o vlasech a my se jen nestačíme divit, co všechno jsou ženy schopny podniknout, aby navrátily svým vlasům původní kvalitu.

Co způsobuje padání vlasů u žen?

Vědci zjistili, že každá čtvrtá žena si stěžuje na vypadávání vlasů, popřípadě na jejich zhoršenou kvalitu. Úbytek vlasů ovlivňuje několik faktorů a v prvé řadě se musí nalézt příčina padání vlasů. Přirozeně ženy jako první hledají pomoc u alternativní medicíny. Než si začnete máčet vlasy do vlastní moči, poraďte se raději s odborníky.

Padání vlasů u žen může být přechodné – puberta, způsobené stresovou zátěží, nebo dalšími faktory. Ženám obvykle začnou vlasy vypadávat poporodě. Nemalou roli hrají také špatné stravovací návyky a absence důležitých vitamínů a minerálů. Přílišné kouření kvalitě vlasů taky nepřidá a další příčinou padání vlasů u žen jsou hormonální změny v období menopauzy.

V první řadě způsobuje padání vlasů u žen anémie – nedostatek železa.

Po katastrofě v Černobylu trpí zejména ženy nemocemi štítné žlázy, a to nejenom v zamořených oblastech.

Pokud užíváte spousty léků, je velmi pravděpodobné, že vám některý z těchto přípravků způsobuje nadměrné padání vlasů. Čtěte pozorně přibalové informace u jednotlivých léčiv, abyste věděly, jaké nežádoucí účinky způsobují a zda náhodou vypadávání vlasů není jedním z nich.

Vhodným kosmetickým řešením vypadávání vlasů jsou také zahušťovače vlasů, které překryjí známky padání vlasů za pár vteřin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *