Padání vlasů příčiny

Vlasy – zastřešení elegance, podtrhují sexappeal každého jedince. Encyklopedie uvádějí, že vlas je zrohovatělá organická látka a zdravý člověk má kolem 100 tisíc vlasů, zrzaví lidé mají až o 20 tisíc vlasů méně a blonďatí zase o 40 tisíc vlasů více. Na jednom centimetru čtverečním roste 120 vlasů, který má v průměru 0,07 mm.

PROČ VLASY PADAJÍ

Padání vlasů příčiny:

Jednou z příčin padání vlasů je genetická dispozice a hormony. To jsou hlavní důvody, které způsobují nehezkou kštici. Příčiny u obou pohlaví se zpravidla liší. Muže nikdy nepostihne velká hormonální změna, neboť nerodí děti. Příčin vypadávání vlasů je mnoho a někdy si ani odborníci neví rady. Jindy je příčina zřejmá a může se ihned nasadit účinná léčba. Poruchy růstu vlasového porostu můžeme zařadit do třech skupin:

vrozené
získané
přechodné vypadávaní vlasů.

Ženy – příčiny padání vlasů:

V současné době na světě stále více přibývá žen, které si stěžují na vypadávání vlasů. U žen nedochází k plešatění a většinou jde jen o přechodné vypadávaní vlasů. Mezi hlavní příčiny se uvádí:

nedostatek železa, který je obvykle spojen se silnou menstruaci, která způsobuje anemii u žen. Pozor – přílišné množství železa organismu škodí. Zvýšená a snížená funkce štítné žlázy, kdy je nutná léčba, v opačném případě vlasový porost zjemní a vypadává. Období menopauzy se projevuje sníženou hladinou estrogenu, který je také potřebný pro růst vlasů. Hormonální změny v těhotenství, v šestinedělích a dospívání se považují za velice častou příčinu vypadávaní vlasů. Stres je další příčinou, která může mít na svědomí náhlý úbytek vlasů.  Vedlejší účinky některých léku mají za následek padání vlasů. Předávkování vitamínu A nebo selenem mohoutaké zapříčinit padání vlasů

Muži – příčiny padání vlasů:

Padání vlasů především sužuje mužskou populaci, kdy je tento problém z větší části způsobený dědičnou dispozicí – přeměna hormonu testosteronu na tzv. DHT (dihydrotestosteron), který oslabuje vlasové cibulky. Stres, časté nošení různých pokrývek hlavy, znečištěné ovzduší, změna ročního období – toto jsou ty hlavní příčiny padání vlasů u mužů.

Problematiku padání vlasů řeší celostní medicína, která se zaměřuje na komplexní fungující mechanismus člověka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *