Minoxidil

Když nás trápí problémy s vypadáváním vlasů, zkoušíme různé přípravky a metody, které by nás mohly tohoto problému zbavit. Ne všechny i ​​fungují, některé nás oberou jen o peníze. Už jste někdy slyšeli o minoxidilu? V tomto článku vám ho představíme a řekneme si o jeho účincích.

Co je Minoxidil?

Minoxidil představuje inovativní řešení jak zpomalit a zastavit vypadávání vlasů. Patří do skupiny léků známých jako vazodilatátory. Není známo, jak vlastně minoxidil způsobuje růst vlasů. Tento lék se nepoužívá při náhlém / nerovnoměrném vypadávání vlasů nebo vypadávání vlasů po porodu.

Minoxidil byl vlastně poprvé použit jako léčivo k léčbě extrémně vysokého krevního tlaku. Rozšiřuje krevní cévy a zlepšuje průtok krve. Mezi vedlejšími účinky se objevil i nadměrný růst vlasů.

Zdá se, že působí tak, že rozšiřuje vlasový folikul, což způsobuje silnější prameny vlasů a prodlužuje anagenní fázi růstu vlasů, která má za následek růst nových pramenů. Přesný fyziologický základ pro tyto účinky zůstává stále neznámý, ale bylo prokázáno, že při správném použití je bezpečný a účinný.

2% a 5% Minoxidil

Minoxidil je k dispozici jako lokální řešení pro léčbu vypadávání vlasů ve formě 2% nebo 5% roztoku. Snadno se vstřebává do kůže. 5% roztok mohou používat pouze muži. Na trhu se objevují i ​​přípravky v koncentracích 10-15%. Na našem trhu je možné koupit Neocapil s 2% koncentrací minoxidilu.

Správná aplikace minoxidilu

Přibližně 1 mililitr roztoku minoxidil se nanáší na pokožku hlavy jednou denně za použití prstů. Měl by být nanášen od středu postižené plochy směrem ven. Jako u každého přípravku, i při užívání minoxidilu se mohou objevit vedlejší účinky jako podráždění pokožky nebo růst vlasů na pokožce blízko ošetřované oblasti.

Zkušenosti testy a účinky minoxidilu

Testy potvrzují, že téměř polovina mužů trpících problémy s plešatostí po použití minoxidilu zaznamenala střední až hustou obnovu růstu vlasů. Podobné hodnoty platí i u žen, a tak se tento přípravek stává oblíbenou volbou při problémech s růstem vlasů a jejich vypadáváním.

U obou pohlavích vlasy zpravidla nezačaly růst, zatímco lék nebyl používán nejméně po dobu čtyřech měsících. První známky toho, že minoxidil může být účinný u konkrétní osoby, přicházejí obvykle po 90 dnech léčby, kdy pacient zjistí, že ztrácí méně vlasů než před používáním roztoku.

Minoxidil je určen pro léčbu vypadávání vlasů, není to však lék. Jakmile pacient přestane používat minoxidil, pravděpodobně ztratí všechny nově narostlé vlasy.

Výsledky jsou úžasné a rozhodně vás podpoří v pokračování léčby, ale doporučujeme si přečíst i srovnání s dalším vynikajícím přípravkem Nanogen sérum na růst vlasů, jehož testy vás překvapí. Článek minoxidil vs Nanogen sérum najdete na stránce nanogen.cz

Vědci vysvětlují účinky minoxidilu poukazováním na zlepšení prokrvení pokožky po aplikaci působením účinků oxidu dusnatého. Oxid dusnatý je známý tím, že způsobuje vazodilataci a zlepšuje krevní oběh. Navzdory rozsáhlým testům však nedokázali detailně vysvětlit jako minoxidil stimuluje růst vlasů.

Možné vedlejší účinky

Nejběžnější vedlejší účinky minoxidilu:

 • podráždění a svědění kůže
 • kontaktní dermatitida
 • suchost pokožky hlavy nebo odlupování.

Další nežádoucí účinky zahrnují:

 • bolesti hlavy,
 • závratě,
 • mdloby,
 • točení,
 • bolest na hrudi a zvýšení nebo snížení krevního tlaku.

2 komentáře: „Minoxidil

 • 22. června 2017 (8:24)
  Permalink

  Minoxidil mi pomohl, ale po jeho vysazení se vlasy vrátily do normálu. Nežádoucí účinky se u mě neobjevily.

  Reagovat
 • 16. srpna 2017 (17:19)
  Permalink

  Děkuji za informace obsažené v článku. Je tu někdo, kdo má s tímto přípravkem zkušenosti?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *