Kofein na vlasy

Pití kávy se stává každodenní rutinní záležitostí většiny lidstva. Kofein, v ní obsažený, blahodárně působí na naši mysl a mnozí z nás by si bez této lahodné tekutiny neuměli představit začátek nového dne. Věděli jste však, že takový povzbuzující účinek má i kofein na vlasy? Vaše vlasy díky tomu nebudou už bez života a zplihlé, ale vitální a plné energie!

To však není jediné, na co se budete moci těšit při vyzkoušení této techniky. Kofein má za následek i pozitivní ovlivnění růstu vašich vlasů a zpomalení vypadávání. Pokud si však přejete, aby kofein na vlasy měl přesně takové účinky, musí být aplikován na povrchu pokožky hlavy. Právě to je ten důvod, proč tyto pozitivní účinky neuvidíte, pokud budete kávu jen pít.

Tento fakt ověřovalo několik studií, které účinek kofeinu na zmírnění vypadávání vlasů potvrdil. Jak je možné, že kofein na vlasy působí tak příznivě? Za následek to má jeden konkrétní hormon, jehož zkratka je DHT hormone. V současnosti se právě tento hormon považuje za největší důvod, proč vám vaše hříva vypadává. Výzkumy potvrdily, že při aplikaci kofeinu na pokožku hlavy se postupně snižuje působení zmíněného hormonu a tím ovlivňuje vypadávání vlasů.

Zajisté i vás bude zajímat, jak si takový „lektvar“ připravit doma ze surovin, které máte běžně k dispozici. Je to jednoduché. Stačí si určité množství kofeinu přimíchat do šamponu, který běžně používáte na vaše vlasy. Pokud však nevíte jaké množství, v jakém poměru a co přesně máte přimíchat a nechcete to zbytečně pokazit, i v lékárnách nabízejí šampony, které kofein obsahují. Jsou přesně v takovém poměru, který je účinný a nemusíte se přitom bát, že něco zkazíte. Pokud však přece jen preferujete domácí výrobu, vsaďte na internet, kde se o podobných maskách na vlasy dočtete opravdu hodně. Díky zkušenostem a preferencím zjistíte, co by mohlo vyhovovat právě vaší hřívě.

Proto neváhejte a vyzkoušejte i vy kofein na vlasy, díky čemuž se zbavíte hned několika problémů s vlasy najednou!

2 komentáře: „Kofein na vlasy

 • 18. června 2015 (12:29)
  Permalink

  Vyzkoušela jsem a kofeinový šampón, který jsem si koupila v lékárně fakt zabral! Mám mnohem lepší vlasy, pevnější a méně se lámou. Supr článek! 🙂

  Reagovat
 • 14. září 2015 (8:07)
  Permalink

  Já jsem zkusila kofeinový šampon, ale nezabral. Mně pomohl Toppik šampon a kondicionér v kombinaci s vitamínovými doplňky.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *