6 typů jak zahustit řídké vlasy

Jak zahustit řídké vlasy

Toužíte po hustých a objemných vlasech? Stres, stárnutí, genetika a chemikálie ve vlasové kosmetice a barvách jsou častou příčinou vypadávání vlasů. Existují způsoby jak zahustit řídké vlasy nehledě na příčinu jejich vypadávání. Prozradíme vám několik tipů a triků jak zlepšit kondici vašich vlasů, navrátit jim zdraví a objem a jak obnovit jejich zdravý růst.

 1. Používejte šetrné přípravky bez chemických konzervantů

V první řadě doporučujeme zaměřit se na kosmetiku bez zbytečné chemie. Nevhodný výběr šamponu, který následně pravidelně používáme, je paradoxně velmi častou příčinou vypadávání vlasů. Čistící šampony, kondicionéry a jiné stylingové přípravky častokrát obsahují chemikálie, které vašim vlasům více škodí, než jsou prospěšné. Vysušují vlasy a pokožku, mohou ucpávat póry, způsobovat tvorbu lupů a jiné nežádoucí vedlejší účinky. Oslabené vlasy mají pak mnohem větší tendenci vypadávat než ty zdravé.

Následující změny ve vaší koupelně vám zaručeně pomohou zlepšit kvalitu a zdraví vašich vlasů.

 • Vezměte svůj šampon a podívejte se na jeho složení. Pokud tam vidíte Sodium Laureth Sulfate nebo Sodium Lauryl Sulfate – (SLS), hned jej přestaňte používat a vyměňte za jiný, který tyto látky neobsahuje. SLS jsou agresivní povrchově aktivní látky, jejichž účelem je zbavit vlasy a vlasovou pokožku mastnoty. Bez ochranné vrstvy přirozených maziv se však vlasy snadněji poškodí a rozštěpí. Vyberte si šampon s přírodními oleji a čistícími látkami, které nejsou vůči vlasům a pokožce agresívní. Šetrnější náhradou SLS je ALS (amonium Lauryl Sulfate), který je k pokožce při stejné účinnosti mnohem šetrnější.
 • Vyměňte komerční kondicionéry za ty na bázi přírodních ingrediencí. I kondicionér může obsahovat SLS a parabeny, či jiné agresivní chemikálie. Používejte kondicionér s kokosovým olejem, aloe nebo jinými přírodními přísadami.
 • Zbavte se také vlasových sprejů, gelů, tužidel, s obsahem výše uvedených chemikálií. Při pravidelném a dlouhodobějším používání vám mohou poškodit vlasy. Používejte je střídmě nebo je vyměňte za přírodní produkty.
 1. Buďte ke svým vlasům šetrní

S vlasy je nutné zacházet šetrně. Vlas je křehká, jemná tkáň, a pokud je vaším prvořadým cílem co nejvíce podpořit sílu a zdravý růst vašich vlasů, měli byste k nim přistupovat co nejšetrněji. Nesprávné návyky a zaběhnuté denní rituály v péči o vlasy mohou způsobit jejich lámání, rozštěpení či vypadávání. Pokuste se změnit své návyky následovně:

 • Vlasy si myjte méně často. Příliš častým mytím vlasů obíráte pokožku o čas na reprodukci přírodního maziva, které vlasy chrání a udržuje zdravé. Myjte je maximálně třikrát za týden. Šampony určeny pro každodenní použití by bezpodmínečně měly obsahovat přírodní oleje a hydratující prvky, zároveň bez nešetrných chemických přísad a konzervantů.
 • Po umytí zvolte šetrnější způsob vysoušení než mnutí ručníkem. Používejte jemný ručník nebo látkovou plenu, vlasy do něj zabalte a jemným mačkáním vodu z vlasů vysajte.
 • Na rozčesání vlasů používejte namísto kartáče řídký hřeben. Česání kartáčem způsobí, že vám na ní množství vlasů zůstane. Dokonce nikdy nepoužívejte kartáč na mokré vlasy.
 • Vlasy nepřehřívejte. Fénování, žehlení vlasů, kulmování je pro vlasy zátěž, která je poškozuje. Používejte je co nejméně, nejlépe vůbec.
 • Noste vlasy ve své přirozené kráse. Barvení, melírování a další nepřirozené zásahy vlasy oslabují, vysušují a způsobují jejich vypadávání. Trvalá a chemické narovnávání vlasů také vlasy výrazně poškozuje. Využijte přirozený odstín a strukturu svých vlasů v zájmu podpory a udržování jejich zdravého růstu.
 • Vlasy pravidelně podstřihávejte. Pravidelným podstřiháváním vlasy zbavujete poškozených konečků a zároveň předcházíte jejich dalšímu třepení. Kratšími a vrstvenými střihy docílíte většího efektu hustších vlasů.
 1. Zajistěte vlasům dostatečný přísun vitaminů

Jezte vyváženou stravu. Pokud vám v těle chybí potřebné živiny, zaručeně se to odrazí na vašich vlasech. Strava bohatá na vitaminy a minerály napomáhá zdravému růstu vlasů.

 • Konzumujte potraviny bohaté na proteiny, které dodávají vlasům pevnost a lesk. Především jsou to ryby, libové maso, ořechy a vejce.
 • Doporučujeme, také jíst omega 3 mastné kyseliny, podporují růst vlasů. Z potravin jsou to sardinky, vlašské ořechy, avokádo a dýňová semínka.
 • Nezapomínejte na vitamín C – špenát a ostatní listovou zeleninu.
 • Důležitý je vhodný výběr vitamínů, ty prenatální častokrát obsahují složky podporující růst vlasů.
 1. Ochraňte vlasy před vnějšími vlivy

Chraňte své vlasy před poškozením vlivy počasí. Každodenní rutinní aktivity mohou mít negativní vliv na zdraví vašich vlasů. Jako ochranu před vnějšími faktory doporučujeme:

 • Vlasy dlouho a často nevystavujte intenzivnímu slunečnímu záření. Přímé sluneční paprsky mohou poškozovat vlasy i pokožku hlavy. Pokud se slunci vyhnout nemůžete, noste šátek nebo klobouk, který vlasy před UV zářením ochrání.
 • Chraňte vlasy před nečistotami. Pokud se pohybujete na místech s množstvím smogu či kouře, tyto faktory vlasy vysušují. I v těchto případech zvažte klobouk jako jedno z možných řešení.
 • Pozor na chlor, jeho výskyt v plaveckých bazénech má často za následek poškozování a vysušování vlasů a z dlouhodobého hlediska jejich vypadávání. Noste plaveckou čepici během plavání v bazénu, v opačném případě dbejte na to, abyste chlorovou vodu po opuštění bazénu, co nejdříve z vlasů smyli.
 1. Vyhýbejte se stresu

Zbavte se každodenního stresu. Stres v práci, rodinné problémy a množství dalších faktorů si zaručeně vyberou daň v podobě nadměrného vypadávání vlasů. Uvědomování si tohoto rizika vám pomůže eliminovat tyto faktory, a tak se zlepší zdraví a kondice vašich vlasů.

 • Pokud je to jen trochu možné, omezte stresující způsob života na minimum. Nejlépe pro vás, pokud stres kompletně vyloučíte ze svého života. Pomoci mohou meditace, sportování a dostatek spánku.
 • Vědomí, že vám vypadávají vlasy, může být samo o sobě zdrojem stresu. Zbavte se těchto starostí právě nasazením nových zdravějších metod v péči o vlasy používáním přírodních přípravků, vyvarováním se chemikálií a konzumováním stravy bohaté na nutriční hodnoty.
 1. Používejte přípravky na zahuštění vlasů

Vyzkoušejte zhušťující šampony a vlasové séra. Na trhu jsou dostupné účinné přípravky určené na obnovu a podporu růstu vlasů. Najděte ten svůj v lékárně, online obchodech, sledujte diskuse a zkušenosti jiných uživatelů vlasové kosmetiky.

 • Šampon proti vypadávání vlasů by měl nahradit ten váš aktuální komerční.
 • Vlasové séra a roztoky napomáhající obnově růstu vlasů, které se aplikují a vtírají přímo do vlasové pokožky, přinášejí první výsledky po několika měsících intenzivní kúry. Vzhledem k tomu, že růst vlasů a jeho obnova je dlouhodobý proces, neočekávejte první výsledky dříve než po 3 měsících terapie.
 • Prodlužování vlasů, vlásenky, paruky, vlasové náhrady – jsou to efektivní způsoby jak dodat vlasům objem, délku a styl častokrát z pohodlí domova a bez časové náročnosti.
 • Můžete podstoupit transplantaci vlasů. Je to chirurgický zákrok, kde se na holé nebo řídké místa ve vlasech implantují vlasové folikuly, tzv. štepy. Transplantace vlasů má několik metod a může být velmi efektivní a zároveň finančně náročná.
 • Zahušťovače vlasů – jsou finančně dostupnější alternativou transplantace vlasů. Jsou to kosmetické přípravky ve formě mikroskopických keratinových vláken, které se aplikují / nasypou na řídká místa ve vlasech, přilnou ke stávajícím vlasům a dokážou tak překrýt nepříjemné prosvítání pokožky hlavy. Výhodou zahušťovadel vlasů je jejich cena, diskrétnost – nikdo nic nepozná, flexibilita – můžete je používat každý den nebo pouze příležitostně, efektivita a rychlost aplikace – do 20 sekund. Zahušťovač vlasů však neléčí, je to kosmetické řešení pro řídké vlasy a vydrží do nejbližšího mytí šamponem.

3 komentáře: „6 typů jak zahustit řídké vlasy

 • 29. května 2015 (7:26)
  Permalink

  Tak o těch SLS jsem vůbec netušila :-O Vžddyť je to úplně všude v mé kosmetice. Dík za typ, vyzkouším ty šetrnější formy 🙂

  Reagovat
 • 21. srpna 2017 (18:30)
  Permalink

  Ahojky, já tohle dodržuju ale i přesto nosím občas clip in , jinak se cítím nesvá. Nevydržím čekat až mi samy dorostou 😀

  Reagovat
 • 30. srpna 2017 (11:35)
  Permalink

  Děkuji za užitečný článek 🙂 Určitě vyzkouším.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *