Jak mít zdravé vlasy

rychlejsi_rustŽeny i muži po celém světě touží po zdravém vzhledu vlasů. Jde o část, která se spolupodílí na utváření určitého prvního dojmu. Poškozené, mastné, neupravené a nezdravé vlasy netvoří právě nejlepší dojem. Proto si řekneme, jak mít zdravé vlasy a to nejen s pomocí lékařů a drahých přípravků, ale i za peníze, které si může dovolit utratit snad každý z nás.

Čemu se vyhnout

Téměř každý zná teorii, ale v praxi je to často krát o něčem jiném. Všichni velmi dobře víme, že bychom se měli vyhýbat stresu a dopřát si dostatečně dlouhý a klidný spánek. Víme, že diety, hormonální změny, nepříznivé ovzduší či nízká fyzická aktivita může dopomáhat k vyššímu poškození vlasů. O stylingových přípravcích, fénech a nekvalitní kosmetice se snad zmiňovat ani nemusíme.

Všechny tyto a mnohé další věci nám neprospívají. Pokud se přitom denně stravujete v fastfoodech nebo holdujete jinému smaženému jídlu, nemůžete se ani divit, že vaše vlasy s vámi již více nehodlají spolupracovat. Přesto, co všechno víme, nadále děláme stejné chyby. Víme dokonce i to, jak mít zdravé vlasy. Ale přesto si čas od času potřebujeme přečíst článek, který nás v tom utvrdí. Jen číst o tom však nestačí. Proto zkuste zapracovat na některé z těchto rad do svého běžného života a sami pocítíte ten rozdíl!

Co vám pomůže

Chcete-li mít vlasy pevnější, rychleji rostoucí a celkově kvalitnější, stačí zařadit do jídelníčku několik ověřených potravin, které obsahují vitamíny podporující zdraví vlasů. Mezi tyto potraviny patří ořechy typu mandle, kešu, para či vlašské ořechy. Z ovoce to jsou borůvky, jablka, maliny, banány či hrušky. Do svého jídelníčku byste stejně měli zařadit i více zeleniny, ryb a celozrnných výrobků. Také je vhodné podpořit efekt vitamínovými doplnky pro vlasy.

 maskyNejlepší výsledky se vždy dosahují kombinaci „zvenčí a zevnitř“. Už víte, jak mít zdravé vlasy prostřednictvím potravin, ale co tak různé domácí masky na vlasy?

Pro dosažení výborných výsledků vám doporučujeme dělat masky, které obsahují vajíčka, med, avokádo, různé oleje, pivo, jablečný ocet, jogurt, aloe vera či dokonce i želatinu.

Možností použití je mnoho, často se kombinují pouze dvě či tři ingredience. U všech platí, že je vhodné nechat vlasy absorbovat tuto směs alespoň půlhodinu a následně smýt.

Pokud máte poškozené vlasy, přečtěte jsi náš článek o tom, jak zregenerovat vlasy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *