Antioxidanty pro růst vlasů

Antioxidanty pro růst vlasůSlovo antioxidanty se v současné době skloňuje stále více a více v souvislosti se zdravým celého těla. Slyšet o nich můžeme v reklamách, lékárnách, obchodech i článcích. Sice o nich slyšíme stále, ale nevíme o nich téměř nic. Co jsou to za látky, odkud pocházejí, kde je najdu a jaký mají vlastně vliv antioxidanty pro růst vlasů?

O co vlastně jde a kde je najdete?

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají odvrátit napadení a poškození organismu volnými radikály. Nacházejí se v různých potravinách a ochraňují celé tělo, včetně vlasů. Jedině zdravé buňky totiž přispívají k růstu vlasů. Pokud konzumujeme potraviny bohaté na antioxidanty, nejen že můžeme zabránit samotnému vypadávání vlasů, ale navíc jim pomůžeme rychle růst. Padání vlasů je často způsobeno škodlivými faktory v prostředí a ovzduší, kterým se nevyhne nikdo z nás.

Například takový kouř také vytváří volné radikály. Poškozuje naše buňky a může dokonce podpořit rakovinotvorné buňky v rozmnožování. Právě antioxidanty odstraňují tyto volné radikály z těla a zabraňují vzniku škod. A právě antioxidanty pro růst vlasů mají obrovský význam. Zachovají celistvost membrán uvnitř buněk, díky čemuž přispívají ke správnému růstu.

Antioxidanty pro růst vlasů

Tyto látky najdeme především v syrové zelenině a ovoci. Zastupují jejich vitaminy A, C a E. Pokud máte nedostatek vitaminu A, vlasy začnou být suché, lámavé a poškozené. Dejte však pozor i na vrchní hranici užívání tohoto vitaminu! Výrok všeho moc škodí je v tomto případě také na místě. Pokud máte nadbytek vitamínů, antioxidanty pro růst vlasů mohou mít opačný účinek než byste čekali – vlasy vám totiž začnou vypadávat! A-čko najdete ve vejcích, mléčných výrobcích, rybích játrech a zelenině oranžové či žluté barvy. Prozradíme vám jaké jsou nejlepší vitamíny na vlasy!

Vitamin E stejně najdete ve vajíčkách, slunečnicových semínkách, olejích, chřestu či sladkých bramborách. V případě vitaminu C to jsou červené i zelené papriky či citrusové plody. Pročtěte jsi také naše další rady jak mít zdravé vlasy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *